POGO tyč

POGO tyče se dělí typem konstrukce na:

  • pružinové (poznáte podle tenčího průměru)
    • zelená do 20 kg
    • červená do 30 kg
    • modrá do 50 kg
    • černá do 80 kg
  • Pneumatické (nosnost dle míry nafouknutí od 40 do 120 kg)

 

Dodržujte prosím nosnosti a jakmile POGO prošlapujete až na zem, zvolte tužší model, případně pneumatické POGO přifoukněte.

Pro urychlení nemusíte u POGO tyčí čekat ve frontě. Stačí si přečíst teorii níže a vyhlédnout si vhodnou tyč. Skákání je poměrně náročné, takže je ideální, když se o jedno HOPsadlo podělí více zájemců.

Teorie:

Energický nástup

Jendu nohu dejte na stupačku a druhou stůjte blízko tyče. Následně ihned do prvního dupnutí dejte vše. Není možné se nejdřív na tyč postavit, rozhlédnout a pak teprve chtít začít skákat 🙂

Rovná záda

Před dopadem i po odrazu je potřeba mít rovná záda i nohy. Pokud dopadnete do pokrčených kolen, energie se ztrácí a tyč neprošlápnete.

Neustálý kontakt se řídítky

Řídítka neustále opírejte o tělo. Když je budete držet před sebou, je těžké POGO udržet. Navíc nejspíš nebude dopadat kolmo k zemi.

Cílem je odrazit se

Při dopadu se nepředklánějte nad pogo a nekrčte kolena. Cílem není POGO vmáčknout do země, ale odrazit se nahoru 😉

Video vydá za 1000 slov:

Responsivně 🙂 

K čemu je to dobré?

POGO tyč je skvělá sportovní pomůcka, kterou můžete využít jen tak pro zábavu, ale také jako fitness pomůcku pro zhubnutí, zlepšení kondice i balancu a zpevnění hlubokého svalstva.

Dětem zlepší zábavnou formou smysl pro rovnováhu a posílí zádové i hluboké svalstvo.

Doplněk tréninku

POGO stick do své přípravy hojně zahrnují motokrosoví a cyklokrosoví závodníci. Jedná se o skvělý trénink rovnováhy a koordinace.

 

Jsou lepší skákací boty nebo POGO tyč?

Na rozdíl od skákacích bot trvá většině lidí alespoň 5 minut než se naučí správně skákat. Naproti tomu na skákacích botách každý chodí samostatně během 1-2 minut.

POGO je energeticky náročnější, ale výhodou je skutečnost, že z něj mohu kdykoliv seskočit.

Na POGO tyči můžete skákat i na trávě, kdežto botám více svědčí pevný podklad.

Výhodou pneumatické tyče je její hmotnostní variabilita. Na stejné tyči může skákat 40 kilové dítě i 120 kilový chlap. Boty mají tuhost pevně danou podle toho, jaké pružiny má namontované.

Etrémní triky:

Děti na pružinových tyčích: